İstanbullu tatlı sever, sana leziz mi leziz bir haberimiz var! İlki 2016 yılında Ankara’da düzenlenen ve biz İstanbullular’ın imrenerek takip ettiği TatlıFest, 5-6-7 Mayıs tarihleri arasında  KüçükÇiftlik Park İstanbul’da düzenleniyor! Ehh, tatlı ve kahve severlere de bu festivalde yerini ayırtmak kalıyor! 

 

TatlıFest kapsamında Neler var?

Modern tatlılar, geleneksel tatlılar, şekerciler, çikolatacılar, pastacılar ve butik pastacılar, bisküvi ve kek markaları, dondurmacılar, şerbetçiler, kahve ve çay markaları, küçük ev aletleri üreticileri, profesyonel malzeme üretiçileri ve aşçılık okullarının yer alacağı TatlıFest’te, gastro showlar, tadımlar ve atölye çalışmaları yapılacak, çeşitli gösteriler ve müzik performansları gerçekleştirilecek.

Neler bekliyor?

TatlıFest katılımcıları Türkiye’nin ve dünyanın farklı tatlı lezzetlerini keşfedecek, hazırlanan tariflerin tadına bakacak, Türk ve yabancı şeflerin atölye çalışmalarına katılabilecekler.

Ziyaretçiler ayrıca tatlının pasta ve çikolata heykellerine dönüştüğünü izleyebilecek, sergileri gezecek, gün boyu DJ performans ve her gün konserle müziğin ve eğlencenin keyfine varacaklar.

80’i aşkın etkinlikle renklenecek olan TatlıFest’te bu yıl çocuklar için gün boyu sürecek bir etkinlik alanı da kuruluyor.

Kid’s Cooking Academy adıyla oluşturulan etkinlik alanında çocuklar, üç gün boyunca aileleriyle birlikte çeşitli çalışmalar gerçekleştirecekler.

Türkiye’nin en tatlı ve renkli festivalinin günlük bilet fiyatları ise 25,00 TL 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.