Birbirinden heyecanlı yapımlar BBC First ile sonbaharla beraber evlere konuk olacak. BAFTA ödüllü Molly Windsor ve Martin Compston, “Traces”dageçmişteki bir cinayetin perdesini aralarken, Mr. Bean rolü ile tanınan Rowan Atkinson “Maigret in Montmartre” ile izleyicilerle buluşuyor. Richard Gere ise “MotherFatherSon”unyeni bölümleriyle evinize konuk olmaya devam ediyor. Sonbaharda İzlenesi 3 Keyifli Dizi Önerisi sizin için geliyor!

Maigret In Montmartre

Dedektif Maigret, rastgele iki cinayet gibi görünen bir muammanın tam da ortasındadır. Kurbanlardan biri kontes, diğeri gece kulübünde çalışan Arlette adlı bir egzotik dansçı olmak üzere sosyal yelpazenin çok farklı uçlarından geliyor.Bu iki kadını ortak noktada buluşturan şey ise; daha önce Nice’teki bir otelde konaklamalarıdır. İngiliz aktör Rowan Atkinson’un Fransız dedektif Maigret’i canlandırdığı Maigret in Montmarte, 25 Eylül Cuma günü saat 21.00’de BBC First’de ekranlara geliyor.

Traces

Ünlü polisiye yazarı Val McDermid’in kaleme aldığı ve Line of Duty’den Martin Compston’un da yer aldığı, bu gizemli cinayet öyküsü, yıldız bir oyuncu kadrosuna sahip. Yapım, çözülmemiş bir cinayetle ilgili gerçeği bulmak için adli tıp bilmini kullanan Emma Hedges, Profesör Sarah Gordon ve Profesör Kathy Torrance adlı üç kadın etrafında gelişiyor. İskoçya Adli Tıp Enstitüsü SIFA’da laboratuvar asistanı olarak yeni işine başlamak için İskoçya’ya dönen 23 yaşındaki Emma (Molly Windsor), adli tıp ilkelerini öğreten bir kursa kaydolur. Kısa süre sonra kursta incelenen hayali vakanın kendi geçmişiyle çarpıcı derecede benzer ve çok şaşırtıcı bir bağlantıya sahip olduğunu anlar. Emma’nın merakı onu daha karanlık köşelere götürüp daha fazla sırrı çözerken hiç kimseye güvenmemesi gerektiğini de anlar. Sarah (Laura Fraser) ve Kathy’nin (Jennifer Spence) detaycı müthiş zekâsı ile Emma’nın bilime olan inancı sonunda bir katili adalet önüne çıkar. Dizi 17 Eylül Cuma günü saat 21.00’de BBC First’de ekranlara geliyor.

MotherFatherSon

Richard Gere, otuz yıl sonra ilk büyük TV başrolü ile döndüğü bu yapımda, dünyanın en etkili medya imparatorluklarından birinin patronu olan Max karakterini canlandırıyor. İşi bilgi olan ve herkes hakkında sahip olduğu karanlık sırları acımasızca kullanan Max’ın oğlu Caden, babasının ödüllü borazanı ‘The National’ gazetesinin en genç editörüdür. Babasının beklentilerinin baskısı altında ezilen ve kendini kokain ile uyuşturan Caden’in ölçüsüzlüğü büyük bir inmeye neden olunca, çaresiz bir çocuğa döner. Max’in ayrıldığı eşi Kathryn için bu, kendisinden koparılıp alınan o hassas çocukla yeniden bağ kurma şansıdır. Max ve Kathryn oğullarının ruhu için savaşırken, bir savaş daha başlamak üzeredir; ülkenin kalbi için bir savaş… Nefes kesen bu başyapıt, eylül ayı boyunca pazar günleri saat 21.00’de BBC First ekranında seyircisiyle buluşacak.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.