Stres, hayatın bir parçası. Özellikle de son günlerde ülkece kötü günler geçiyorken her şeyi bırakıp bir haftalığına bile olsa uzaklara gitmek ne de güzel olurdu değil mi? Tabii bir Kardashian ailesi üyesi değilseniz kafanız her estiğinde tatil yapmak pek de mümkün değil gibi görünüyor. Çoğumuzun çalışmak zorunda olduğu bir işi ve sorumlulukları var. Ve pek çoğumuzun da zaman zaman strese bağlı odaklanma problemi…

Belki her canımız istediğinde tatil kaçamakları yapamayız ama yine de zaman zaman yaşadığımız stresten uzaklaşmak, biraz rahatlamak için kendimize özel zamanlar ayırarak bu stres sorununu azaltabiliriz. Ruhumuza iyi gelecek basit ama etkili önerileri de şöyle bırakalım 🙂

15+10+2015+-+1
  • Kahve mi çay mı? En sevdiğiniz bardağınız eşliğinde ufak bir keyif molası…
  • Müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna demiyorlar. Ruhumuzu iyi etmenin yolu da emin olun bize iyi gelen şarkıları dinlemekten geçiyor.
  • Şükretmek en büyük terapi! Kendinizi ne zaman kötü ve umutsuz hissetseniz sahip olduklarınıza şükredin. Hatta bunu listeleyin ve ara ara bakıp motivasyonunuzu yükseltin. (Denendi, yüzde yüz çalışıyor:) )
  • Yürüyüş keyfinin son demleri… Havalar henüz tam anlamıyla soğumamışken sahilde keyifli bir yürüyüş, temiz hava ruhumuz için harika olacak.
  • Bir stres günlüğü hazırlamak nasıl olur? Sizi rahatsız eden şeyleri aklınıza geldikçe bu deftere yazın ve yavaş yavaş onlardan kurtulmak için adım atın..
  • Eğer saatlerce masaja gidip, spa keyfi yapamıyorsak bu keyfi eve getirebiliriz. Belki de rahatlamaya ellerden başlayabiliriz. Mis kokulu el kreminizi çantadan çıkarın ve kendinize güzel bir el masajı armağan edin.
  • Arkadaşlar kötü günler içindir. En sevdiğiniz bir telefon kadar uzakta, arayın, anlatın, gülün, rahatlayın…

Tek ihtiyacımız biraz sevgi, biraz da huzur

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.