Kahve severler, yaklaşın! Size tuhaf ama bir o kadar da cezbedici bir kahve haberimiz var; Clear Coffee!

Clear Coffee, görüntü itibariyle su gibi; şeffaf, renksiz ve daha az kalorili bir kahve olma özelliği taşıyor. “Kahve dediğin koyu renkli olur” dediğinizi duyar gibiyiz ancak Londra’da yaşayan Slovakya asıllı David ve Adam Nagy kardeşlerin sizinle aynı fikirde olmadığı kesin. Kahve bağımlısı bu iki kardeş, piyasada satışa sunulan  kahvelerin kendi ihtiyaçlarını karşılamadığını düşünerek böyle bir ürün geliştirmeye karar vermişler.

NEYE BENZİYOR?

Clear Coffee, renk itibariyle biraz aykırı olsa da, tat olarak bildiğiniz kahve tadında. Yapımında ise Arabica kahve çekirdekleri kullanılarak, daha önce denenmemiş bir yönteme eşliğinde hazırlanıyor. Nagy kardeşler, “İşlenen kahve çekirdekleri kafein kaybına uğruyor, biz de bunu yüksek kaliteli doğal kafein ekleyerek telafi ediyoruz” diyor. Herhangi bir katkı maddesi ve tatlandırıcı kullanılmayan ‘renksiz kahve’ diğer kahvelere göre daha sağlıklı bir kahve içimi vaaediyor.

DİŞTE KAHVE LEKESİ OLUŞTURMUYOR

“İkimiz de kahve bağımlısıyız. Kahvenin dişlerde bıraktığı izlerle sürekli mücadele etmek zorunda kaldık bu yüzden. Piyasada ihtiyaçlarımızı karşılayan hiçbir ürün yoktu, bu yüzden kendi tarifimizi yaratmaya karar verdik. Enerji ihtiyacını karşılayan ama kalorisinin de az olduğu bir kahve çıktı ortaya.” diyor Nagy kardeşler.

Hiçbir katkı maddesi, yapay tatlandırıcılar kullanılmayan kahve, daha sağlıklı bir kahve içimi vadediyor.  Sadece İngiltere’de satışa sunulan renksiz kahve, yakın zamanda Amerika’da da satışa çıktı.

Ve dileriz ki kısa bir süre içinde yolu buralara da düşer 🙂

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.