Geçtiğimiz perşembe günü başlayan, pazar gününe kadar devam eden, gözleri ve gönülleri şenlendiren yepyeni etkinlik ‘Tasarım Tomtom Sokakta’ tasarımın kalbi oldu.

tasarimtomtomsokakta
Zengin tarihi ve geçmişi bugüne taşıyan mimarisi ile yeme-içme mekânlarından sanat galerilerine, müzelerden tasarım mağazalarına, yaratıcılığın merkezi olmaya aday Tomtom Mahallesi, tasarımı İstanbul’un kalbine taşımak için özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

1477251116_tasarim_tomtom_sokakta__1
20-23 Ekim tarihlerinde, Tescilli Markalar Derneği (TMD) ve Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) ana sponsorluğunda düzenlenen “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliğinde 100’ün üzerinde tasarımcı; hayatı, yaşamı ve sokağı tasarlamak üzere bir araya gelerek 20-23 Ekim tarihleri arasında festival havasındaki “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliğiyle şenlendi.

tasarimtomtomsokakta

Neler oldu?
  • 4 gün süren Tasarım Tomtom Sokakta etkinliğinde çeşitli workshop ve söyleşiler gerçekleşti.
    50 stant ve 30’a yakın mağazada 100’ün üzerinde tasarımcı; etkinlikte bir araya geldi.
  • Gün boyu sergi alanlarını ve stantlarını gezen ziyaretçiler akşamüstü ise canlı müzik performanslarını dinleme fırsatı yakaladı.
  • Katılımcı tasarımcılar arasında yer alan Arzu Kaprol, Bahar Korçan, Ceylan İnsel, Mehtap Elaidi, Ümit Ünal gibi isimler gün boyu stantlarında ziyaretçilerle buluştu.
  • Tomtom Kaptan Sokak etrafındaki 4 farklı mekânın yanı sıra bölgenin çeşitli mekânlarında festival havasında geçen organizasyonda; tasarımcıların moda, aksesuar, dekorasyon, grafik, yeme-içme kategorilerinde tasarım örnekleri keşfedilebildi.1477251200_zeki_dogulu_workshop
  • “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği boyunca ziyaretçiler, Kansersiz Yaşam Derneği, WWF ve Koruncuk için BKM Express aracılığıyla bağış yapabildi.
  • Çocuklar için düzenlediği kitap tasarımı workshoplar’ı düzenlendi.tasarimtomtomsokakta-cocukatolyesi

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.