Düzen dendiğinde, akla gelen dolaplar evlerinizin hatta bahçe ve ofislerinizin de vazgeçilmez parçalarıdır. Kullanım amaçlarına göre birçok ebatta dolap vardır ve genelde hayat kurtaran bir üründür. Dış mekan alanınıza uzun vadeli bir katkı arıyorsanız, bahçe dolabı değerli bir yatırımdır.


Dolaplar, eşyalarınızı depolayabilmek için her zaman ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Ürünün kullanım alanları, sizin zevkiniz doğrultusunda şekillenmektedir. Ofislerinizde, bahçelerinizde, çalışma alanlarınızda ve evinizde istediğiniz işlevsellikteki ürüne ulaşabilirsiniz. Bahçe dolabı modelleri günümüzde oldukça yaygın kullanım alanına ulaşmış bir üründür. Çok katlı rafları sayesinde daha düzenli bir depolama alanına sahip olabilirsiniz.


Düzen Sağlayan Bahçe Dolabı ile Yazın Keyfine Varın


Bahçe dolapları, belirli hava koşullarına karşı daha dayanıklı şekilde üretilen ve bahçe, balkon, teras gibi alanlarda düzeni korumayı sevenler için üretilmiş işlevsel bir dolaptır. Bahçenize dair belirli ekipman ve objeleri saklamak için ya da depolama amaçlı kullanılabilir. Eşyalarınızı, dış mekanlarda da rahatlıkla muhafaza etmenize imkan sağlar. Bahçe depolama dolabı, sürekli elinizin altında olmasını istediğiniz ürünler için uygun bir ürün tercihi olacaktır. Bitkileri, kovaları, aletleri, toprak torbalarını ve tohumlarını saklamak için tercih edebileceğiniz bahçe dolabı tüm aletlerinizi tek bir yerde toplar. Bu tür aletler, bahçenizde ya da ofisinizde çok fazla değerli alanı kapladığından yaşam alanınızı sınırlar ve konforunuzu düşürebilir. Değerli olan alanlarınızı artırmak ve daha müsait kullanabilmek adına uygun bir
tercih olacaktır. Yaz aylarında bahçenizde zaman geçirmek, eskisinden daha da keyifli hale gelecek ve şık tasarımlarla alanlarınız şekillenecektir.


İşlevselliği ile Öne Çıkan Plastik Bahçe Dolabı Modelleri


Kullanım kolaylığı ve ürünün hafifliği açısından bahçe saklama dolapları, farklı malzemeler kullanılarak üretilebilir. Bahçe, garaj gibi alanlarınızda kullanabileceğiniz bu ürün, dağınıklığı ortadan kaldırmanızı sağlayan ürünlerden biridir. Bu ürünler, kolay taşınabilmesi ve kullanım alanına göre rahatça yer değiştirilebilmesi açısından plastik malzemeden üretilir. Bunun sonucunda hem eşyalarınızı depolayabilir hem de kullanışlı ve kolay taşınabilir malzemeden bir ürüne sahip olmuş olabilirsiniz. Plastik bahçe dolapları, birçok farklı ebatta üretilir.

Kullanacağınız alana uygun ebatlarda ürün modellerini inceleyebilirsiniz. Plastik bahçe dolaplarının çeşitlerinden biri de sandıklı modellerdir. Derinlik açısından, geniş hacimlidir. Ürünler, su geçirmez plastikten üretilmiştir ve iç/dış mekan için kullanımlara uygundur. Kullanılan malzemenin plastik oluşu, materyali etkilememektedir. Ürünlerin farklı desenleri ve renkleri de bulunur.

Üretici firmalar bahçe dolabı modellerini, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tasarlayıp üretirler. Eğer bahçenizin alanı küçük ise daha küçük modellerde tasarlanmış bahçe dolabı modellerini tercih edebilir, daha büyük bir kullanım alanınız var ise ebatları daha geniş tutabilirsiniz. 

*Bahçe dolabını satın almadan önce, kullanacağınız alana uygun ebatlarda seçmeniz
tavsiye edilmektedir.


Bahçe Dolabı Fiyatlarını Belirleyen Faktörler


Ürünlerin fiyatını belirleyen en önemli unsur, öncelikle kullanılan malzemedir. Eğer ürün plastik ise, kullanılan plastiğin kalitesi çok önemli bir faktördür. Ahşap malzemeler, plastik ürünlerle kıyaslandığında daha maliyetli olarak karşımıza çıkar. Ahşap malzemeden satışa sunulan bahçe dolabı modelleri, çürümeye ve kurtlanmaya karşı dayanıklıdır. Ayrıca, paslanma ya da genleşme gibi deformasyonlarla karşılaşma olasılığınız düşüktür. Dış mekanlarda tutulması planlanan bahçe dolabı modelleri hava koşullarından etkilenmeyen bir ham maddeden oluşur. Ahşap ürünlerin daha maliyetli oluşunun bir diğer nedeni ise hammaddesinin ağaç olmasıdır. Ahşap, en eski yapı malzemelerinden olan canlı bir dokuya
sahip organik yapı malzemesi olarak karşımıza çıkar. Ağaç oyularak işlenir ve belirli şekillerde yontularak kullanım eşyası olarak biçim alır. İşlenmesi plastiğe nazaran daha zordur.


Alanlarınızı daha konforlu hale getirmek için, ihtiyaçlarınıza yönelik, çeşitli kullanım alanlarına sahip bahçe dolabı modellerine Koçtaş web sitesinden göz atabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.