Çevre sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekmek için her yıl 5 Haziran’da Dünya Çevre Günü kutlanıyor. Doğaya duyarlı bir şekilde çalışan şirketlerin katkısıyla Dünya Çevre Günü daha çok anlam kazanıyor. Sürdürülebilirlik kavramını iş yapış biçimlerinin merkezinde konumlandıran Tchibo, sektörüne örnek olacak çalışmalar yapıyor.

Sürdürülebilir bir hayat yolunda, çevreye duyarlı şirketlerin rolü her geçen gün daha çok önem kazanırken Tchibo, yüzde 100 sürdürülebilirlik hedefiyle hızla ilerliyor. WWF-Türkiye iş birliği sonucunda Türkiye’deki merkez ofisini ‘Yeşil Ofis’ standartlarına kavuşturan Tchibo, İstanbul’daki İstinye Park ve Ankara’daki Panora AVM mağazalarında ‘Yeşil Mağaza’ modeliyle hizmet veriyor.

Kahveler sürdürülebilir çiftçiliğin mahsulü

Yüzde 100 sürdürülebilir olma yolunda emin adımlarla ilerleyen marka, kahvelerinin yüzde 36’ını sürdürülebilir çiftçiliğin mahsulü olarak tüketicisiyle buluşturuyor. Kahve sektörünün sürdürülebilir gelişimini de destekleyen marka, 2012 yılında hayata geçirdiği Tchibo Joint Forces programı ile küçük çiftlik sahiplerini eğiterek geleneksel tarımdan ekonomik, çevresel ve sosyal açılardan sürdürülebilir tarıma geçişte onlara destek oluyor. Aynı zamanda, mağazalarındaki kahve barlarında sadece sürdürülebilir kahveler kullanıyor.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.