2016’nın en şahane etkinliklerinden biri… 7 Ocak – 27 Şubat tarihlerini ajandanıza not edin çünkü kahvenin Kahire, İstanbul, Viyana’daki hikayesi ve şehirlerin kahve kültürleri fotoğraf sanatçısı Manuel Çıtak’ın fotoğrafları ile “Üç Şehir Bir Kahve: Kahire, İstanbul, Viyana” sergisi ile geliyor.

üçşehirbirkahve,

7 Ocak – 27 Şubat tarihleri arasında Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek olan sergi boyunca her cumartesi “Kahve Bahane, Sohbet Şahane” adı altında kahve konusunda uzman isimlerle interaktif söyleşiler de gerçekleştirilecek.

Nedir bu “Üç Şehir Bir Kahve: Kahire, İstanbul, Viyana” sergisi diyenler için; kahvenin bu üç şehirdeki serüvenini, kültürel dinamikleri nasıl şekillendirdiğini fotoğraflarla anlatan bir kültür projesi.

üçşehirbirkahve

Sergide fotoğraf sanatçısı Manuel Çıtak’ın karelerine, akademisyenlerden, yerel halkların söylencelerinden, yazar ve şairlerden satırlar, alıntılar eşlik ediyor.
Kahvenin serüvenini aktarırken İstanbul’u bir buluşma noktası olarak konumlayan projede Viyana, İstanbul ve Kahire’de günlük yaşamda kahve ile kurulan ilişki tüm çarpıcılığıyla bizleri bekliyor.

üçşehirbirkahve-Suna Altan’ın proje koordinatörlüğünü, Yeşim Bakırküre’nin sergi tasarımlarını, Haluk Tuncay’ın grafik tasarımlarını üstlendiği “Üç Şehir Bir Kahve: Kahire, İstanbul, Viyana” sergisi, Mehmet Kurukahveci Kültür Merkezi tarafından düzenleniyor.

Projeye hayat veren fotoğraf ve alıntılar, ayrıca “Üç Şehir Bir Kahve” kitabı ile bir araya getirildi. “Üç Şehir Bir Kahve” kitabına sergi süresince Milli Reasürans Sanat Galerisi’nden ulaşılabilecek.

“Üç Şehir Bir Kahve: Kahire, İstanbul, Viyana” sergisi
Tarih: 7 Ocak – 27 Şubat
Yer: Milli Reasürans Sanat Galerisi
Adres: Maçka Cad. No: 35 Teşvikiye, Şişli 34367 İstanbul

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.