Sinemasever, yaklaş! Sana şahane bir haberimiz var! Yaz için geri sayıma hızla devam ederken, bir gelenek haline gelen Uniq Açıkhava Film Festivali,  Başka Sinema işbirliği ile 1 Haziran’da başlıyor! Ehh bize de keyif dolu filmleri seçip, yaz boyunca açıkhava sinema günlerinin tadını çıkarmak kalıyor. 

Festival Kapsamında Neler Var?

  • Bu senenin hiç şüphesiz en çok konuşulan filmlerinden biri olmayı başaran “La La Land” ile başlayacak festival, ölümünün birinci yıldönümünde Tarık Akan’ın anısına gösterilecek “Sürü” ile 16 Eylül’de kapanacak.
  • Başka Sinema’nın hazırladığı program kısa filmlerden animasyona, komediden korku sinemasına, belgesellerden fantastik filmlere oldukça zengin bir seçki sunuyor.
  • Berlin, Venedik gibi saygın festivallerden ödülle dönmüş, Oscar kazanmış ya da aday olmuş yabancı filmler, Türkiye’de son bir yılda yapılmış en önemli bağımsız sinema örnekleri, Pedro Almodovar, Ken Loach, Jim Jarmusch, Asghar Farhadi, Reha Erdem, François Ozon, Oliver Stone, Yeşim Ustaoğlu, Pablo Larrain gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin son filmleri, dünya sinemasının yeni yıldızları olmaya aday genç yönetmenlerin yapıtları UNIQ Açıkhava Film Festivali kapsamında yaz boyunca Salı, Perşembe ve Pazar akşamları hava karardıktan sonra UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak.

UNIQ AÇIKHAVA FİLM FESTİVALİ biletlerine 17 Mayıs itibariyle Mobilet’ten ulaşmak mümkün. Bilet fiyatı: 25 TL

HAZİRAN PROGRAMI:

1 Haziran Perşembe LAL LA LAND
4 Haziran Pazar JULIETA
6 Haziran Salı JACKIE
8 Haziran Perşembe KISA FİLM GECESİ
11 Haziran Pazar MOONLIGHT (AYIŞIĞI)
13 Haziran Salı PRINCESS MONONOKE
15 Haziran Perşembe ELLE
18 Haziran Pazar 1) MY LIFE AS A ZUCCHINI (KABAKÇIĞIN HAYATI) 60′ +
2)THE RED TURTLE (KIRIMIZI KAPLUMBAĞA) 80′
20 Haziran Salı CAPTAIN FANTASTIC (KAPTAN FANTASTİK)
22 Haziran Perşembe PATERSON
25 Haziran Pazar I, DANIEL BLAKE
27 Haziran Salı DESIERTO
29 Haziran Perşembe ALBÜM

 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.