Havaların giderek ısınmasıyla birlikte her yerde yazın yapılacak aktivitelerden, partilerden, konserleden bahsediliyor. Hepsi şahane, hepsi gidilesi ama kendi adımıza söylemek gerekirse sadece bizim ilgimizi çekenlere gitmeye kalksak sanıyoruz maaşımızın tamamını buralarda bırakmamız gerekecek.

Peki, tamam hepsine değilse de içlerinden en birinci gitmek istediklerimizi seçip, yapılacaklar listesine ekledik ama yaz uzun, yaz güzel. Yazın yapılacak çook ama çook şey var. Hal böyle olunca biz de hem bütçe dostu hem evde oturma eyleminden kurtulmak ve sıcak yaz günlerini bir nebzede olsa keyiflendirecek aktiviteleri bir araya getirdik.

 

1- Festiva5c286ec8c5157f041810704ac2de1d3dle gidin (Bu yıl istanbul pek çok festivale ev sahipliği yapacak. İçlerinden hem gönlünüze hem de bütçenize uygun olanlardan  birini seçip, yazın başlangıcını yapabilirsiniz. Üstelik içlerinde ücretsiz olanları bile var!)
2- Çiçekler, çiçekler, çiçekler… Yazın en güzel dost, en huzurlu aktivitelerden biri  kesinlikle çiçeklerle geçirilen vakitler. Bahçeye, balkona, saksıya, eve… Yaşasın her yeri çiçeklendirme keyfi!:)
3- Bizim gibi yürüyüş sevmeyen ve yeni yeni alışmaya başlayanlar için dev eğlence hizmeti; yürüyüş! Hem gün boyu bünyelere biriken stresten kurtuluyor hem de “biraz” fazla olan kilolardan kurtulmak için de bahane oluyor.
4- Mevsim meyvelerinin biri bitip, diğeri çıkıyor. Biten meyvelerin sonlarını değerlendirmek hem de hamaratlığımızı konuşturmak için süper etkinlik evde reçel partisi. Deneyin, çok keyifli oluyor!:)
5- Hamaratlık demişken, hiç evde yazın resmi içeceği  limonata yapmayı denedin mi? Biz denedik. Yapması da içmesi kadar keyifli. Tarifi de tam şurada 🙂
6- Beyler, bu aktivite sizin için! Kapı önünde kirlenen arabaları artık yıkamanın zamanı gelmedi mi? Yıkamacıya verdiğiniz paralar canınıza tak mı etti? E o zaman daha ne duruyorsunuz? Bir kova- bir fırça doğru canınız arabalarınızın yanına:)
7- Bu yaz zamansızlıktan ya da bütçesizlikten tatile gidemiyorsanız, en yakın plaj yolunu kendinize tatil mekanı yapabilirsiniz.
8- Ne demiş ünlü düşünür Harun Tekin; “biraz şans ve bir bisiklet” ee o zaman bas pedala!
9- Şimdi derin bir nefes alıyoruz ve bütün kötü düşüncelerden kurtuluyoruz. Çünkü nefes pratikleriyle yoga yapmak hepimize iyi gelecek. Henüz denemediyseniz, youtube bu konuda imdadınıza yetişecek.
10- Havalar gecikmeli de olsa ısınıyor, kendin
pişir kendin ye sezonu açılıyor. Arkadaşlarınız ya da aileniz ile birlikte bahçede- balkonda ufak bir mangal ya da daha cool olmak isterseniz BBQ partisi vermeye ne dersiniz? Bizce harika fikir.0767030d0f964d7049c05b406b955ceb
11- Macerayı kim sevmez? Mesela bir hafta sonu ufak bir kaçamak ile kamp ruhunu bünyelere yükleyebilirsiniz.
12- Hazır biz İstanbullular için Caddebostan çimlere yayılma sezonu açılmışken bunu bir piknikle kutlayabiliriz. Avrupa Yakası’nda oturanlar, sizin de Maçka Parkınız var! 🙂
13- Biraz tabletlerdeni telefonlardan uzaklaşıp, doğayla bir araya gelsek fena olmaz mı? Mesela balık tutsak?
14-  Bir ağaç altı hayal edin, elinizde kitabınız, kahveniz… Ufak bir rica kitabın kapağını çekip, içini okumamazlık yapmayalım olur mu? 🙂
15- Hepimiz fotoğraf çekmeye bayılıyoruz o halde neden hafta sonları bunu keyifli bir etkin haline getirmiyoruz? Doğa, deniz, manzara, portre seç, beğen, çek!
16- Hangimizin vizyonda izleyemediği filmleri yok ki? Evde, balkonda ya da varsa terasta sinema gecesi, yaz gecelerinin en keyifli aktivitesi olabilir.
dpy72n-l17- Çizim yapma yeteneğin olmayabilir ama bu onlardan uzak duracağı anlamına gelmez. Nefis bir terapi yöntemi Esrarengiz bahçe’ye dalıp, büyükler için boyama kitabı huzuruna sen de ulaşabilirsiniz. Esrarengiz Bahçe detaylarına da şuradan bakabilirsin.
18- Köpeği olanlar köpeğini gezdirse, kedisi olanlar kedileriyle biraz oynasa, her ikisi de olmayanlar sokak hayvanlarını beslese, sevse bizce  bu yaz çok keyifli geçer. Öyle değil mi?
19-  Sadece kendine zaman ayırabileceğin bir gün ver. Telefonunu kapa, sosyal medyadan uzak dur. Huzur dolu günün tadını çıkarın.
20- Yazın evdesin ve yapacak hiiiç bir şey bulamadın mı? Eh o zaman kes bir dilim karpuz da kendine gel. Sonra bizim blogumuzu ziyaret edebilirsin mesela olmazsa instagram da olur:)

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.