Kahvelerinizi hazırlayın, Kore dizilerine başlıyoruz.

kore diziler

Kore dizileriyle aranız nasıl? Bu ara popülaritesi giderek yükselen bir akım haline gelmeye başladı. Daha K-pop akımına yeni yeni ısınırken, birden dizi dünyasını ele geçirmeleri, ilk başta başrolle yan karakterleri ayırt edemeyecek kadar uzak olanlar için hoş bir durum olsa da başarıları ortada.

Kore dizileri çok mu muhteşemler de bu kadar tuttu dersiniz? Hayır. Aslında oyuncuklar ortalama düzeyde. Ancak onların izleyicileri ele geçirdiği nokta hikayeleri. Başarılı senaryo, tekrara düşmeyen kurgular, başarılı kostümler ve yaratıcı hayal gücü birleşince ortaya izlenesi güzel yapımlar çıkıyor.

Kore dizilerine ön yargılı olabilirsiniz. Benim de hala geçmeyen bir Hint filmleri ön yardım var mesela. Ama Kore dizilerini bir kez ön yargısız izlerseniz ne Kösem’in ne Kara Sevda’nın ne de Poyraz Karayel’in kölesi olacaksınız.
Kore dizilerinin belki de en güzel özelliklerinden birisi özellikle Türk dizilerinde olduğu gibi mevzuyu uzatıp, 5 dakika boyunca sadece birbirine bakıp odayı terkeden sahnelerin olmayışı. Bu nedenler Kore dizilerinin süreleri de oldukça kısa, hatta sezonları da. Ortalama 20 bölümlük ve tek sezonda derdini anlatan diziler oluşu da Kore dizilerini sevmeniz için bir  başka neden.

Yalnız, en baştan uyarmakta fayda var. Kore dizileri adeta bir dipsiz kuyu. Eğer severseniz, içinden çıkamaz, kendinizi Kore dizilerinin kölesi olmuş halde bulabilirsiniz.

Kore dizilerine yeni başlayacak olanlar için birkaç öneri aşağıda. İlerleyen günlerde tek tek incelemeleri de paylaşmış olurum belki.

Secret Garden
Hyde Jekyll Me
It’s okay That’s Love
Coffee Prince Emergency Couple
The Heirs
Healer

 

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.