Yeni yıl demek bol keyifli, müzikli, romantik ve kahkaha dolu Noel filmleri demek. 2020’yi geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde ruhumuzu aydınlatacak, yüzümüzde harika gülümsemeler bıracak birbirinden keyifli Noel filmleri sizin için geliyor. Keyifli seyirler…

Last Christmas

Yönetmenliğini Paul Feig’in yaptığı, başrollerini Emilia Clarke, Henry Golding, Michelle Yeoh ve Emma Thompson’nun paylaştığı bir Birleşik Krallık ve Amerikan ortak yapımı romantik komedi filmi.

Holidate

Holidate, Tiffany Paulsen’ın senaryosundan John Whitesell tarafından yönetilen, 2020 Amerikan romantik komedi tatil filmi. Filmde Emma Roberts, Luke Bracey, Jake Manley, Jessica Capshaw, Andrew Bachelor, Frances Fisher, Manish Dayal ve Kristin Chenoweth yer alıyor. Film 28 Ekim 2020’de Netflix’te yayınlandı.

The Princess Switch: Switched Again

Switched Again, Mike Rohl tarafından yönetilen bir Amerikan Noel romantik komedi filmi olma özelliği taşıyor. The Princess Switch’in devamı niteliğindeki filmde Vanessa Hudgens, Sam Palladio, Suanne Braun ve Nick Sagar oynuyor.

Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey, David E. Talbert tarafından yazılıp yönetilen 2020 Amerikan Noel müzikal fantastik filmi. Filmde Forest Whitaker, Madalen Mills, Keegan-Michael Key, Hugh Bonneville, Anika Noni Rose, Phylicia Rashad, Lisa Davina Phillip ve Ricky Martin yer alıyor.

Four Christmases

Four Christmases, Noel Günü’nde boşanmış ebeveynlerinin dört evini de ziyaret eden bir çift hakkında 2008 Noel komedi-drama filmi. Vince Vaughn ve Reese Witherspoon, Sissy Spacek, Mary Steenburgen, Robert Duvall, Jon Voight, Jon Favreau, Tim McGraw, Dwight Yoakam ve Kristin Chenoweth’in rol aldığı oyuncular arasında bulunuyor.

A Christmas Prince: The Royal Wedding

John Schaultz’un yönettiği, Karen Schaler tarafından yaratılan karakterlere dayanan Robin Bernheim ve Nathan Atkins’in senaryosundan yönetilen bir 2018 Amerikan Noel romantik komedi filmi. Filmde Rose McIver, Ben Lamb, Sarah Douglas, Alice Krige ve Tahirah Sharif rol alıyor.

Bad Santa

Bad Santa, Terry Zwigoff’un yönettiği ve Glenn Ficarra ve John Requa tarafından yazılan 2003 Amerikan Noel siyah komedi filmi. Billy Bob Thornton, Tony Cox, Lauren Graham, Brett Kelly, Lauren Tom, John Ritter ve Bernie Mac’i canlandırıyor.

IT’S A WONDERFUL LIFE, Larry Simms, Jimmy Hawkins, James Stewart, Donna Reed, Karolyn Grimes, 1946

It’s A Wonderful Life

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Frank Capra ‘nın yaptığı filmin başrollerinde James Stewart , Donna Reed, Lionel Barrymore ve Thomas Mitchell oynuyor. 1946 yapımı filmin senaryosu Philip Van Doren Stern ‘in “The Greatest Gift” (En Büyük Armağan) adlı hikâyesinden uyarlanmış. Filmin senaryosunda Capra’nın da imzası bulunuyor. Filmin siyah beyaz görüntülerini Joseph F. Biroc’un çektiği bu romantik dramın müziği Dimitri Tiomkin’e ait.

The Holiday

The Holiday, başrollerini Kate Winslet ve Cameron Diaz’ın paylaştığı 2006 yapımı romantik komedi türünde bir Nancy Meyers filmi. Iris (Kate Winslet), İngiltere’de yaşayan bir gazetecidir ve iş arkadaşı Jasper (Rufus Sewell) için yıllardır karşılıksız bir aşk beslemektedir. Çalıştıkları işyerinin yılbaşı partisinde aniden Jasper’ın başka bir iş arkadaşıyla nişanlanacağı haberi Iris’i çok etkiler. Bu sırada, Amerika’da yaşayan ve film fragmanları hazırlayan Amanda (Cameron Diaz), erkek arkadaşının onu aldatması üzerine onu terkeder ve yaşadığı yoğun tempodan uzaklaşmak ister.

The Nightmare Before Christmas

1993 yapımı bir müzikal animasyon filmi olan bu yapım, animasyon olmakla birlikte stop motion tekniğiyle ve gotik havasıyla dikkat çeker. Filmin yönetmen koltuğunda Henry Selick oturuyor.

Let It Snow

Let It Snow, Luke Snellin tarafından yönetilen, Maureen Johnson, John Green ve Lauren Myracle’ın aynı adlı genç yetişkin romanına dayanan, Kay Cannon, Victoria Strouse ve Laura Solon’un senaryosundan yönettiği bir 2019 Amerikan Noel romantik komedi filmidir. Netflix tarafından 8 Kasım 2019’da yayınlandı.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.