Yılın en sevdiğimiz zamanları… Aralık ayı ile birlikte yavaş yavaş yeni yıl hazırlıkları yapmaya başlayacağız, sokakları renk renk ışıl ışıl gördükçe içimiz bolca umut dolacak… Peki yılbaşı hediyeleri için hazırlıklara başladınız mı?

Yeni yıla sayılı günler kala hediye telaşı dört bir yanımızı sarmadan önce yardımınıza koşacak hem pratik, hem özel hem ev yapımı olması yetmiyormuş gibi bir de bütçe dostu öneriler sizler için geliyooor 🙂

Yılbaşı kartları

Aramızda kart gönderme nostaljisni devam ettirebilen var mı? Bu yılbaşı bunun için harika bir bahane olabilir. En uzağınızdaki sevdiğinize bu yıl sms atmak yerine kart gönderseniz fena olmaz mı?

Yılbaşı reçelleri

Ev yapımı reçellere kim hayır diyebilir? Mevsin en taze meyvelerinden reçeller yapıp, küçük kavanozları yerleştirdikten sonra kapaklarını süslemek şahane bir fikir değil mi?

bfa187a3900214bca525504a0054b9da

Kupalar

Ev yapımı kupa ve bardak tasarlamaya ne dersiniz? Hem öyle sandığınız kadar da zor değil. Mesela bardakları ojelerden yardım olarak bile hazırlayabilirsiniz. Su dolu kabın içerisine istediğiniz renkte ojeleri birer damla döktükten sonra kürdan ile karıştırıyoruz, daha sonra beyaz kupa bardakları bu suyun içine batırıp, çıkarıyoruz. Rengarenk bardaklara sahip oluyoruz.

Sharpie-mugs

Bunu beğenmediniz mi? O zaman en yakın yapı marketinden porselen kalemleri alıp, içinizden geçenleri bardağın üzerine yazabilir ya da çizebilirsiniz.

Yılbaşı kekleri/kurabiyeleri

Yılbaşı için ne yapacağınızı bilmiyorsanız özel olarak yaptığınız muffinler, cup cakeler ya da kurabiyeleri sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hem yılbaşına giden yol mideden geçer ya da onu gibi bir şey:)

holiday-craft-gift-ideas-hvxepfbc

Yılbaşı sepeti

Sevdiğiniz en leziz şeylerin içinde olduğu bir sepet gelse mutlu olmaz mısınız? Eh o zaman arkadaşını/sevgilinizi mutlu etmek için daha ne duruyorsunuz? Bu yılbaşı onun favorilerinin içinde olduğu renkli bir yılbaşı seperi hazırlayabilirsiniz.

Takipte Kal 🙂 

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.