Yükselen yıldız: İpek Özağan

Kim? İpek Özağan
Neler yapar?  Oyuncu
Nerede yaşıyor? 
İstanbul
Bulabileceğin sosyal ağlar: 
Ig: İpek Özağan

Fotoğraflar: Uluç İncesoy 

Scorp, Youtube, Instagram… her bir sosyal medya kanalı İpek Özağan’ın popülaritesini üzerine almaya çalışsa da, aslında o çok küçük yaşlarda oyunculuk yapmaya başlayanlardan. Şu sıralar Bilgi Üniversitesi’nde Sahne Sanatları bölümüne devam eden İpek, anlayacağınız üzere bir sosyal medya fenomeni olmanın yanında aslında genç ve başarılı bir oyuncu.

Dizilerde oynuyor, okuluna devam ediyor, pek çok tiyatro oyunu için harıl harıl provalar yapıyorken, tüm bu yoğunluğu arasında bizi kırmayarak bol kahkası, hoş sohbeti ve keyifli enerjisiyle bikahvebisohbet bölümümüzün yeni konuğu oluyor.

İpek Özağan ile oyunculuğu, sosyal medyayı biraz da aşk meşk mevzularını konuştuk.

Foto: bikahvebikeyif

Şu sıralar nasıl bir ruh hali içerisindesin?

Kendimi ve insanları fazlasıyla sorguladığım bir dönem içerisindeyim bu yüzden çok karmaşık hissediyorum. Sadece hayallerim için yaşıyorken ‘acaba hayallerimi değiştirmeli miyim?’ dediğim zor bir dönemeç. 

Oyuncu olmaya çok küçük yaşta karar verdin. Peki oyuncu olduktan sonra hayatında neler değişti?

Hiçbir şey değişmedi (Gülüyor). Sadece daha çok takipçim oldu ve daha çok insan mesaj atıyor o kadar.

Biz seni oyuncu kimliğinle tanıyoruz ama aslında İpek kimdir?

Çok düşünen bir insan, detaylara ve her şeyin iyi olmasına çok takıldığından haliyle yorgun da bir insan. Yorgun olduğu kadar enerjik bir insan. ‘Bu kadar mutlu olman sinir bozucu’ diye mesaj atıyorlar sosyal medyadan ama ağlayarak da fotoğraf niye atayım (Gülüyor) En nihayetinde insan.

Geleneksel medya dizilerle de birlikte yavaş yavaş dijitale kaymaya başladı. Sen internet dizileri hakkında ne düşünüyorsun? Teklif gelse ne yaparsın?

Kabul ederim (Gülüyor) Zaten artık her şey dijitale kayıyor ve bu durum devam edecektir. Diziler için de daha iyi olacaktır muhtemelen, süreleri kısalacaktır umuyorum. Teklif gelirse açığım (Gülüyor).

Peki yakın zamanda seni izleyebileceğimiz bir yerler var mı?

Tiyatrom var. 26 Mart’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde Karton Şehir adında bir çocuk oyunumuz olacak. Bir de mayıs sonu gibi Mutfak isminde yetişkinler için bir oyunumuz olacak, onun henüz prova aşamalarındayız.

Sosyal medyanın gücü ortada. Yeni dönem youtuberları hakkında ne düşünüyorsun?

Bilemiyorum çok fazla Youtuber tanımıyorum, bir iki kişiyi takip ediyorum olabildiğince ama genel olarak baktığımda aslında herkes aynı şeyi yapıyor. Herkes challenge videosu çekiyor. E ama herkes challenge videosu çekiyor! (Gülüyor). 

Senin bir Youtube planın var mı?

Evet, bir kanalım olmasını çok isterim ama içime sinen bir şey olsun istiyorum. Girmiş olmak için girmeyeyim. Konseptim de belli aslında fakat doğru zamanı bekliyorum diyelim. Vlog tarzı ama bakın okulda bir günüm nasıl geçti şeklinde değil de gizli kalmış bir şeyleri denemek, gizli kalmış yerleri gezmek, ordaki insanlarla konuşmak, eğlenmek gibi. Yani zaten yapmak istediğim şeylerin videosunu çekmek sadece. Daha sanatsal içeriklerimde var onlar bende kalsın. (Gülüyor)

Kumanda Tv ne oldu?

Can ve Sina ile yoğunluktan bir türlü bir araya gelemiyoruz. Benim provalarım, okulum, onların işleri derken aksadık ama mart ayından sonra daha aktif olacağız.

Scorp’ta şarkı söylediğin bir paylaşım da çok sevilmişti. Hiç şarkıcı olma gibi bir hayalin var mı?

Asla yok. Çünkü aslında sesim güzel değil (Gülüyor). Benim sesim sadece belli başlı şarkılara uyuyor onların da kısa kısa, nakaratını söylersem oluyor. (Gülüyor).

Seni hem çok seksi hem de çok tatlı buluyorlar. Sen kendini nasıl hissediyorsun?

Kendimi seksi olarak düşünmüyorum ama istersem çok seksi olabilirim. (Gülüyor). Günlük kıyafet ve yaşayış tarzım öyle olmadığı için olmuyor pek, anca gece bir yerlere çıkarsam, kırmızı rujumu süreceğim falan… Onun dışında genelde tatlı ve cool diyelim. Cool! ( Gülüyor).

Sözlüklerde senin çok güzel eyeliner çektiğine dair yorumlar var. Buradan seni takip edenlere kusursuz eyeliner çekme sırlarını paylaşır mısın?

Aslında hiç uğraşmıyorum. Tam kuyruk yapacakken duruyorum, eşitleme derdim olmuyor. İşin sırrı bu (Gülüyor). Bir de kalemle çekiyorum, kalemle çeksinler (Gülüyor).

Senin için mükemmel bir gün nasıl başlar?

Alarmsız uyandığım, bir yere yetişme telaşımın olmadığı bir gün benim için güzel başlıyor ama genelde böyle bir günüm olmuyor (Gülüyor).  Mutlu olabildiğim her gün mükemmel bir gün benim için. İnsanları düşünmeyince mutlu oluyorum (Gülüyor). 

Bir erkekte olması gereken özellik sence ne?

İyi bir insan olması.

Peki sen aşık olduğunda nasıl bir ruh haline bürünüyorsun?

Aşıkken gerçekten çok başka bir insan olabiliyorum. ‘Nerdesin, napıyorsun?’ insanına dönüşebiliyorum ve bu hiç istemediğim bir hal. Ama bu ona güvenmediğimden değil, sevince hep yanında olmak istiyorum, merak ediyorum yoksa herhangi bir kızla da oturuyor olabilir sorun değil. Mesela, günaydın yazmıyorsa, ‘ben sabah kalkar kalkmaz seni düşünüyorum, sen nasıl beni düşünmezsin?’ diye bir ruh haline bürünüyorum (Gülüyor). Tabi sonra ben yazmıyorum o söyleniyor derken dipsiz bir kuyu (Gülüyor).

Evlilik hakkında ne düşüyorsun?

Bir gün evlenirim diye düşünüyorum. Evlilik bana göre değil diyen biri değilim ama mutlaka evlenmeliyim diyen biri de değilim. Evde kaldım diye ağlamam (Gülüyor). Bencilce ama yaşlandığında yanında bir hayat arkadaşı güzel bir şey. Bir çocuğum olmasını da isterim, sadece çocuk kalsın ama büyümesin (Gülüyor).


Kısa Kısa…

Süper bir gücün olsaydı ne olmasını isterdin?

Işınlanmak. Yetişme derdi yok (Gülüyor).

Bir gün mutlaka…

Sosyal medya hesaplarımı kapatıp, alıp başımı gideceğim… huzurlu bir yere.

Oyunculuğun en kötü yanı?

Daha ulaşılabilir bir konumda olduğun için insanların sana her şeyi söyleyebilme özgürlüğünü kendilerinde buluyor olması.

Çantandan hiç eksik etmediğin şey?

Makyaj malzemelerim.

Kazandığın ilk parayla ne yapıtğını hatırlıyor musun?

 Lise mezuniyetim için balo elbisesi.

Bu şehirde kendini en keyifli hissettiğin noktalar?

Denizi gören bir yer olması yeterli ama Beşiktaş’a doğru inerken bir teras var kocaman, ortasında tek bir kanepe, denizi görüyor boydan boya, seviyorum orayı (Gülüyor).

En son keşfettiğin mekan?

Beşiktaş, Yazı Tura

En sevdiğin kahve?

Java Chip Frappuccino

 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.