Makyaj çantasının en önemli parçalarından biri olan ruj çeşitleri, insanın aklını başından alacak kadar alternatifli ve rengârenk.

Her yeni sezon ve trendle birlikte ruj çeşitleri de kelimenin tam anlamıyla şenleniyor diyebiliriz! 2020 yılında popülerliğini korumaya devam eden mat ruj da bu zengin dünyanın son dönemde gözde ruj çeşitleri olarak öne çıkıyor. Her mevsime ve farklı tarzlara uygulanabilen mat rujlar bahar ve yaz aylarında da dudak makyajında aklımızı başımızdan alacak gibi görünüyor.

 

Önce Dudak Bakımı

Artık gözde ruj çeşitleri olarak kabul edilen mat rujlar dudakların kurumasına neden olmasa da ruj sürmeden önce dudaklarınıza bakım yapmanız şart! Kusursuz bir görüntü için önce dudaklarınızı nemlendirmekle işe başlayabilirsiniz. Düzenli peeling yapmak veya yumuşak bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalamak hem ölü deriyi temizleyecek hem de dudaklarınızın canlanmasını sağlayacaktır. Ardından süreceğiniz dudak kremi ile dudaklarınız, ihtiyacı olan nem ve bakıma kavuşmuş olur. Mat ruj süreceğiniz zaman dudaklarınızı muhakkak birkaç dakika öncesinden krem ya da balm sürerek nemlendirmeyi unutmayın.

Mat Rujların Sırrı

Kalıcı mat ruj dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen ışığı yansıtmadıkları için dudakta çok daha belirgin görünmesi ve tabi ki uzun süre dayanıklı ruj çeşitleri olarak sayılması. Dudaklara kattıkları dolgunluk da tartışılamaz! Bir zamanlar rujumuzu sürekli tazelemek zorunda kalırken, günümüzde çıkmayan mat ruj alternatifleri sayesinde çok daha kalıcı bir dudak makyajına sahip olabiliyoruz. Böylece yemek ve içecek dudaklarınızın ve elbette rujunuzun düşmanı olmaktan çıkıyor. Çıkmayan mat ruj sürmeden önce aynı renk bir dudak kalemi ile çerçeve oluşturarak daha dolgun bir dudak makyajına da kavuşabilirsiniz.

Zirvenin Yıldızı Bu Yıl Mat Rujlar

Sıra geldi en trend renkleri seçmeye ve ruj çeşitleri belirlemeye… 2020 Sonbahar- Kış trendlerinde zaten mat rujları yoğun olarak görmüştük. Mis gibi bir bahar ve yaz ayları bizi beklerken, renkler biraz değişse de mat ruj hala en çok tercih edilen ruj çeşitleri içinde yer alıyor. Kışın koyu ve nude tonlarını geride bırakmasak da, dudaklarınıza şeftali tonları ile hafif bir yaz havası katmaya ne dersiniz? Yine bu yılın modası “makyajsız makyaj” ile şeftali tonlarında mat ruj sürerek çekici bir görüntü yaratabilirsiniz. Dudaklarınızda biraz daha göz alıcı bir etki yaratmak veya gece makyajı için kırmızı ve bordo kalıcı mat ruj tercih edebilirsiniz. Yeni ruj çeşitleri denemekten keyif alıyorsanız, yanık kahve tonu ve turuncu tam size göre! Kiremit ve bahar aylarının pembe rengi de pek çok tonuyla her tip makyaj ve saç ile uyumlu bir şekilde kullanılabilecek alternatiflerdir. Yaz ayları ise bize en çok tatili, deniz ve eğlenceyi çağrıştırdığı için canlı, açık ve enerji veren tonları denemenizi tavsiye edebiliriz.

Mükemmel Bir Dudak Makyajı için İhtiyacınız Olan Her Şey Burada!

Golden Rose tüm makyaj ve bakım ürünlerinde olduğu gibi dudak makyajında da geniş ürün yelpazesi ve ruj çeşitleri ile ihtiyacınız olan tüm ürünleri size sunuyor. Velvet Matte Lipstick – GR Mat Ruj her kadının makyaj çantasında olması gereken bir ruj. 39 farklı renk seçeneği ve kadifemsi, mat ve yumuşak yapısı ile gün boyu dudaklarınızda dolgun ve pürüzsüz bir etki bırakacak. İçeriğindeki güçlü nemlendiriciler ve E vitamini ile aynı zamanda dudaklarınızı da besleyen GR Matte Lipstick Crayon – Mat Kalem Ruj ise canlı renk alternatifleri ile dudak makyajınızı tamamlayarak kullandığınız ruj çeşitleri ile uyum sağlıyor. Doğal bir makyaj yaparken nude tonlar sürmekten hoşlanıyorsanız, yeni GR Nude Look Perf.Matte Lips.- Mat Ruj önümüzdeki sezon en çok tercih ettiğiniz makyaj ürünü olacaktır. Eğer siz de en iyi mat ruj seçenekleri hiç yanınızdan ayrılmasın istiyorsanız, Matte Lipstick Mini 16’lı set tam size göre. Güzelliğiniz için aradığınız her şey Golden Rose’da!

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.