Benim için kahve keyfi yapmak ne kadar önemliyse, şöyle tadını doya doya çıkararak gazete okumak da bir diğer keyif. Son zamanlarda gündemler canımızı çokça sıkıyor malum, insan biraz rahatlamak biraz nefes almak istiyor. İşte tam da öyle bir zamanda Hürriyet’in yenilenen Kelebek’i karşıma çıktı. İçerisinde kimler kimler yok ki…

Foto: bikahvebikeyif
Foto: bikahvebikeyif

Cengiz Semercioğlu, Onur Baştürk, Melike Karakartal, Ömür Gedik, İzzet Çapa, Gonca Vuslateri, Kenan Erçetingöz, Sibel Arna, Gülben Ergen…

Televizyonda yenilenen Kelebek’in reklamını gördüğümde biraz abartıldığını düşünüyordum ne yalan söyleyeyim. Gazeteyi aldıktan sonra anladım ki herkesin ilgi alanına ayrı ayrı dokunuyor Kelebek. Herkesin gönlünü yapmak zor, tek bir gazetede bunu yapabilmek ise büyük başarı.

Magazin severler için Cengiz Semercioğlu, Onur Baştürk, Melike Karakartal ve Ömür Gedik 4’lü Magazin Konseyi oluşturmuş. ‘Kadınların estetikleri haber oluyorsa erkeklerin ki de olur, gayet normal’ diyerek bütün erkek ünlülerin foyalarını yatırmışlar masaya.

Sadece magazin değil, mesela geçtiğimiz pazartesi örgü severler için fotoğraflı örgü rehberi vardı Kelebek 2’de. Sanıyorum bu kadınlar için biçilmiş bir kaftan niteliği taşıyor 🙂 Bugün ise İçecekler ve Şerbetler ile bahar ayında bol bol ev yapımı tatlar içeceğimizin habercisi olmuş adeta.

Foto: bikahvebikeyif
Foto: bikahvebikeyif

İzzet Çapa, Gonca Vuslateri, ve Kenan Erçetingöz ise iki haftada bir Okey’e 4. Aranıyor bölümünde farklı bir ünlüyü aralarına dahil ederek onu köşeye sıkıştırıyor olacaklarmış ki işin içinde Gonca Vuslateri’nin olması beni bir hayli heyecanlandıran nokta oldu, yalan yok merakla beklemedeyim. 🙂

Moda tutkunları için ise imdada Sibel Arna yetişiyor. Her hafta dizilerde kim ne giymiş? diye merak eden kadınların derdine dizilerdeki en şık giysileri mercek altına alarak derman oluyor.

Geceleri İstanbul’da neler oluyor, nereye gidelim, ne yemek yiyelim diyenler

için de Onur Baştürk gecenin nabzını tutuyor. ‘Restorandaki menülerde neyi yememeli’ yazısıyla sürekli dışarıda yemek zorunda kalan ben için ilaç gibi bir yazı ile gönlümü fethetti diyebilirim.

Bitti mi? Hayır. Asıl bomba ise Gülben Ergen’den geliyor. “Kalbimi Koydum” köşesiyle Türkiye’de olup biten her meseleyi masaya yatırıyor. Üstelik sadece şiddet gören kadınları değil, şiddet uygulayan kocayla da konuşarak kadınların sesi olacak. Söz konusu kadın ve kadına şiddet olunca, birilerinin biraz daha yüksek sesle konuşması gerekiyor. Bu kişi özellikle de halkın severek takip ettiği, kendine yakın gördüğü bir müzik insanı olunca, bunları okumak farklı ve etkili bir deneyim olacak bana kalırsa.

Foto: bikahvebikeyif
Foto: bikahvebikeyif

Yani anlayacağınız 44 yıldır yayın yapan Hürriyet Kelebek için adeta yeni bir dönem başlamış. Alışık olduğumuz Hürriyet Kelebek yenilenmiş, tazelenmiş, herkesin ilgi alanına uygun bir hal almış vaziyette karşımıza çıkmış. Hayatı keyiflendirmek, sıkıntıları bir süreliğine de olsa kenara bırakıp biraz nefes almak için Kelebek her birimize iyi gelecek.

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.