Oh yaz! Sonunda yağmurlar sona erdi ve canımız yaz geldi! Havaların ısınmasıyla birlikte de ruhumuzu festival havası sararken, şehirden de bol bol festival haberleri yükselmeye başladı. Bu yaz bol bol festival olacağını daha önce söylemiştik. Şimdi ise tüm bunların bir bir keyfini çıkarma zamanı. İşte yazın habercisi, birbirinden keyifli haziran ayı festivalleri ve tarihleri…
MindBody Festival 2016 @ Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü 3 Haziran – 5 Haziran
Sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek isteyenler, MindBody Festival tam size göre! MindBody Festival ekibi; Sağlıklı yaşam için tek bir doğrudansa, farklı deneyimler ile herkesin kendi formülünü keşfetmesi gerektiğine inanıyor. Bu sebeple, çeşitli ülkelerden, yoga, pilates, gyrotonic, dans, tai chi, chi quong, biyoterapi, ayuverda ve sağlıklı beslenme gibi alanlarda, tüm dünyanın takip ettiği uzmanlarla uygulama yapma imkanı bulabileceğiniz, doktorlar, filozoflar ve tasavvuf uzmanları önderliğinde seminer, söyleşi ve atölye çalışmalarıyla dolu dolu bir program hazırladı.
Babylon Soundgarden @Babylon Kilyos 4 Haziran
Babylon Soundgarden’da bu sene; Folk müziği elektronik ritimlerle birleştiren, “Stolen Dance” ile adını duyuran Milky Chance, Max Colombie’nin özgün vokali etrafında şekillen sevilen şarkılarıyla elektronik pop grubu Oscar & The Wolf, soul müziğe yeni bir soluk kazandıran İngiliz müzisyen ve prodüktör Jamie Woon, yaz başında yayınlanacak albümleri Fırtınayt’ın özel sahne prodüksyonuyla Büyük Ev Ablukada, Londralı enerjik indietronica grubu Is Tropical, son dönem elektronik müziğin yenilikçi isimlerinden Jacques Greene, Detroit Techno’nun önemli isimlerinden Jimmy Edgar, nu disco’nun son yıllardaki dikkat çeken ismi Tiger & Woods, dünya müziğini elektronik altyapılarla yeniden yorumlayan Débruit ve İstanbul elektronik müzik sahnesinin usta isimleri Kaan Düzarat ve Tufan Demir yer alıyor. Gün boyu devam edecek etkinliklerle ziyaretçiler festivalin tadını çıkarırken yazı karşılıyor.

Renkli Çadır Festivali @Tırmata Beach Kilyos 4 Haziran
“İstanbul’da renkli bir festival havası esiyor! Dünyaca ünlü Holi Party Çadır kampıyla birleşiyor ve eğlence sahile taşınıyor. 24 saat boyunca kesintisiz müzik, sayısız Dj performans ve eğlenceye damgasını vuracak Holi Parti ile muhteşem bir hafta sonu sizleri bekliyor. İstanbul’un en güzel sahillerinden Kilyos Tırmata Beach festivale ev sahipliği yapıyor.
Çadırını al gel eğlenceye kamp kur!”
Goal Sergisi @Zorlu Performans Sanatları Merkezi 5 Haziran
Goal Sergisi, 5 Haziran’a kadar Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde … “Futbol, sadece futbol değildir.” tanımı kadar gerçekçi ve başarılı bir tanım az bulunur. Bir spor dalı olmasının çok ötesinde, bir tutku, bir yaşam ve kendini ifade ediş biçimi halini alarak dünya üzerindeki milyarlarca insanın ortak noktası, birleştirici unsuru haline gelen futbol, günümüzde tam anlamıyla bacasız bir sektör. Saha içinde mücadele eden takımlar ve bu takımları takım yapan oyuncular, hikayelerini A’dan Z’ye bildiğimiz yıldız futbolcular ve dahası…
Dropout Festival – Die Antwoord @KüçükÇiftlik Park 5 Haziran
Bugüne kadar yayımladığı üç stüdyo albümü ve bu şarkıları için çektikleri birbirinden vurucu müzik videoları ile müzik endüstrisinde bütün ezberleri bozarak isimlerini zirveye yazdıran Die Antwoord, uzun zamandır beklenen destansı canlı performansı ile Türkiye’de ilk kez Dropout Festival kapsamında 5 Haziran’da KüçükÇiftlik Park sahnesinde olacak.
PJ Harvey @ Zorlu Performans Sanatları Merkezi 08 Haziran
Bugüne kadar yayınladığı 8 stüdyo albümüyle günümüz müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri olmayı başaran İngiliz şarkıcı, besteci, şair ve yazar PJ Harvey, 8 Haziran’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi sahnesinde…
Maroon 5 @EXPO 2016 Antalya’da 9 Haziran
“Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya” oluşturmak mottosuyla açılan Türkiye’nin ilk EXPO’su “EXPO 2016 Antalya” 9 Haziran 2016 Perşembe akşamı “Sunday Morning” or “Moves Like Jagger” gibi şarkılarıyla nam salmış Grammy ödüllü Amerikalı rock grubu Maroon 5’ı ağırlayacak.

maroon 5
Sigur Rós @ Zorlu Performans Sanatları Merkezi 11 Haziran
İzlanda’da başlayan serüvenini büyük bir başarıyla tüm dünyaya taşıyan, post-rock sahnesinin en önemli gruplarından Sigur Rós, uzun zamandır beklenen canlı performansıyla Türkiye’de ilk kez 11 Haziran 2016’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde.
Anne Çocuk Festivali @Romantika Garden 17 Haziran
Fenerbahçe parkı içerisinde bulunan Romantika Cafe’de 17-18-19 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirecek olduğumuz Romantika Anne Çocuk Festivali ile Anadolu yakasın en görkemli festivali olacak. Tiyatro gösterileri, balon show, şişme oyun alanları, yüz boyama, sihirbaz gösterileri, hamur atölyesi, kum boyama, müzik ve ritim aktiviteleri, canlı çizgi film karakterleri, sürpriz hediyeler bulunacaktır. Festival alanı içerisin de çocuklarımıza pop corn, pamuk şeker ve dahası. Bu festival çocuklara ücretsiz!
Patti Smith and her band @ Zorlu Performans Sanatları Merkezi 23 Haziran
Punk’ın vaftiz annesi, müzisyen, besteci, şair ve yazar… Sadece müzik tarihine değil, sanat tarihine damgasını vuran yaşayan efsane Patti Smith, 23 Haziran’da Zorlu PSM sahnesinde izleyicilerine ömür boyu unutulmayacak türden bir deneyim yaşatacak.

Patti Smith
Patti Smith

 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.