Daracık sokaklar, hanlar, tarihin izleri ve adımlarınız boyunca sizi takip eden kahve kokusu… Burası neresi mi? Elbette İstanbul’un en turistik, semtlerinden biri olan Eminönü…

Aklınıza gelemeyecek kadar çok ürün çeşidinin bulunduğu, sıra sıra dükkanlar hayal edin, üstelik alıp alabileceğiniz en ucuz fiyatlara sahip olan dükkanlar… Evlilik, doğum, kına, yeni yıl, doğum günü ve daha aklınıza gelebilecek pek çok kategori için kendiniz hediye üretmek istiyorsanız, Eminönü hanları ve çarşıları tüm bunları temin etmek için hem çeşitin en bol olduğu, hem de en uygun bütçeli ürünleri bünyesinde barındırıyor.

Eminönü’ne ne kadar sık gidiyor olsanız da sokaklarının büyüsünden midir bilinmez, her seferinde kendinizi yeni bir sokak keşfederken bulabiliyorsunuz. Yani anlayacağınız burası hiç ama hiç esmiyor, aksine eskise de giderek değerleniyor…

foto: bikahvebikeyif

 Çekirdek kahve nereden alınır?

Biz de Eminönü’ne saydığımız bu kategorilerden biri için giderken, ara sokaklardan birine daldığımızda ilk kez karşılaştığımız bir kahve dükkanı ile tanıştık. Kahve kokusunun sokaklara taştığı Rio Minas Kahve dükkanını biz biraz geç keşfedenlerden olduk.

foto: bikahvebikeyif

Eminönü Kuru Kahveci Mehmet Efendi’nin sonsuz kuyruğunun aksine, daracık, sakin bir ara sokakta tesadüfen karşımıza çıkan Rio Minas Kahve, buram buram kokan çekirdekleriyle bizi adeta mest etti. Küba kahvesi, etiyopya kahvesi, guatemala kahvesi ve dahası… Çuval çuval dizili kahve çekirdeklerini gördükten sonra aklınızı kaybedeğiniz garanti… Fiyatlar ise kahve çeşitlerine göre farklılık gösterse de piyasada satılan çekirdek kahvelerin oldukça altında. İster çekirdeki ister makinenize göre öğütülebilen kahvelerin perakende satışı yapıldığı gibi, toptan satışı da mümkün.

Eğer yolunuz Eminönü’ne düşerse ve evde demlemek üzere kahve almak isterseniz yolunuzu muhakkak Rio Minas Kahve’nin önünden geçirin.

Adres: Rüsten Paşa Mh. Asmaaltı Kalçın Sk. No:13 G/H Fatih-İstanbul

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.